Sisupaketi koostamine

Pean tunnistama, et meie teise individuaalse ülesande pealkiri Sisupaketi koostamine oli juba veidi hirmuäratav.  Viibisin küll loengus ja püüdsin kõik “salvestada”, aga õppematerjaliga algust teha oli ikka raske. Minu suureks komistuskiviks on inglise keel, seega igat ülesaanet tehes pean kõigepealt tõlkima ja siis ülesande sisusse süüvima. Aga pole hullu …

Pakutud SCORM sisupakettide koostamise vahenditest valisin Xerte Online Toolkits`i, sest sellega olin algust teinud ka loengus.  Valitud teema lastekirjanik Mika Keränen saan ära kasutada kursuse teisteski ülesannetes.

Kui asjast juba rohkem aru sain, oli tegutsemine Xerte keskkonnas päris huvitav. Katsetasin erinevaid ülesandeid: valisin teksti, lisasin internetist pildi, youtube video, mängudest proovisin memoriini ja poomismängu. Soovisin ülesannet ka QR koodiga, aga see ei toiminud nii, nagu peab. Viga pean veel otsima.  Tore oli ülesanded ka ise läbi teha. Õpilase rollis selliselt mingisugust teemat õppida oleks vahelduseks päris vahva.

Aeg, mis kulus antud keskkonnaga tutvumiseks ja õppematerjali koostamiseks, oli väga mahukas. Mingil põhjusel ei allunud minu käskudele aeg-ajalt ka Preview klahv, mistõttu pidin Xertest ikka ja jälle sisse-välja logima. Aga avastamisrõõmu oleks Xertes veel palju, mitmed erinevate ülesannete variandid jäid läbi proovimata. Moodle`sse üleslaadimisega sain hakkama ainult tänu näitlikule videole. Aitäh!

Minu kursuse leiad siit

http://hki5049.wordpress.com/2014/10/12/ulesanne-2-sisupaketi-koostamine/

Advertisements

2 thoughts on “Sisupaketi koostamine

  1. Ka mina puutusin töö tegemise ajal korduvalt kokku sellega, et Xerte keeldus koostööst. Mõnikord pidin arvutile lausa restardi tegema. Aga muidu oli keskkond väga põnev.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s