Sisupaketi koostamine

Pean tunnistama, et meie teise individuaalse ülesande pealkiri Sisupaketi koostamine oli juba veidi hirmuäratav.  Viibisin küll loengus ja püüdsin kõik “salvestada”, aga õppematerjaliga algust teha oli ikka raske. Minu suureks komistuskiviks on inglise keel, seega igat ülesaanet tehes pean kõigepealt tõlkima ja siis ülesande sisusse süüvima. Aga pole hullu …

Pakutud SCORM sisupakettide koostamise vahenditest valisin Xerte Online Toolkits`i, sest sellega olin algust teinud ka loengus.  Valitud teema lastekirjanik Mika Keränen saan ära kasutada kursuse teisteski ülesannetes.

Kui asjast juba rohkem aru sain, oli tegutsemine Xerte keskkonnas päris huvitav. Katsetasin erinevaid ülesandeid: valisin teksti, lisasin internetist pildi, youtube video, mängudest proovisin memoriini ja poomismängu. Soovisin ülesannet ka QR koodiga, aga see ei toiminud nii, nagu peab. Viga pean veel otsima.  Tore oli ülesanded ka ise läbi teha. Õpilase rollis selliselt mingisugust teemat õppida oleks vahelduseks päris vahva.

Aeg, mis kulus antud keskkonnaga tutvumiseks ja õppematerjali koostamiseks, oli väga mahukas. Mingil põhjusel ei allunud minu käskudele aeg-ajalt ka Preview klahv, mistõttu pidin Xertest ikka ja jälle sisse-välja logima. Aga avastamisrõõmu oleks Xertes veel palju, mitmed erinevate ülesannete variandid jäid läbi proovimata. Moodle`sse üleslaadimisega sain hakkama ainult tänu näitlikule videole. Aitäh!

Minu kursuse leiad siit

http://hki5049.wordpress.com/2014/10/12/ulesanne-2-sisupaketi-koostamine/

Advertisements

2 thoughts on “Sisupaketi koostamine

  1. Ka mina puutusin töö tegemise ajal korduvalt kokku sellega, et Xerte keeldus koostööst. Mõnikord pidin arvutile lausa restardi tegema. Aga muidu oli keskkond väga põnev.

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s