1. iseseisev töö: Minu infovajadus

Mõeldes oma möödunud nädalale infovajaduse seisukohalt, olin üsna mures, mida siia üldse postitada. Minu suureks sõbraks on endiselt kooli- kui ka linna lasteraamatukogu, kust teema- ja ajakohaseid raamatuid/ajakirju otsimas käin, seda nii töö kui ka isikliku elu tarbeks. Paraku eelnevalt nimetatu ei kvalifitseeru digitaalse kirjaoskuse alla. Samas – ega ma internetiavarustest ka just mööda ei vaadanud, üht-teist ikka otsisin ja leidsin.

  • Mina kui õpetaja

Igapäevaselt kasutan e-kooli, kus lisaks e-päevikule pean foorumis tihedat sidet oma klassi lastevanematega. Kogu info on igapäevaselt silmade ees ning vajalikud kuupäevad ja üritused on kerged leida. Teisipäeval toimusid Läänemaa meistrivõistlused pranglimises, mistõttu sai mitmel korral külastatud Miksikese  lehekülge. Sealt sai infot, kuidas lapsed olid enne finaalvõistlust pranglimist harjutanud ning finaalipäeval sai jooksvalt tulemusi näha. Miksikesest otsisin ka 3. klassile jõukohast materjali leppemärkide kohta. Seda ma paraku ei leidnud, küllap oli viga minu otsimisoskuses. Võimatu on päeva mööda saata gmail-i ja google drive-iteenuseid kasutamata. Salvestan sinna oma töölehti ning tihti saadavad ka kolleegid üksteisele huvitavaid linke.

3. klassi inimeseõpetuse tunni jaoks oli infot vaja erinevate elundkondade kohta. Kasutasin loomulikult kõikvõimsa Google abi. Leidsin mitmeid PowerPoint-i esitlusi, ühte nendest tunnis ka kasutasin. ‎Käelise tegevuse tunni jaoks otsisin head kevadist meisterdamisteemat krokotak-ist  ja lähenevate pühade saabumisega seoses meisterdamismõtteid  munakarpidest pinteresti-st

  • Mina kui õppija

Pireti loengus olles pidime veebis (flisti, strawpoll) vastama paarile küsimusele kognitivismi kohta.  Uurisin ja proovisin ka ise neid lehekülgi, kuidas saaksin neid tunnis kasutada.  Huvi tekitasid erinevad iPad-i rakendused. Ehk õnnestub kunagi ka endale see vidin saada, siis saan rakendusi lähemalt uurida.

Neljapäeval piilusin korraks scoop-i lehele. Aga … kõike tasa ja targu.

  • Minu isiklik elu

Isikliku elu tarbeks pole möödunud nädala jooksul pisipoja haiguse tõttu veebi eriti jõudnudki. Kuna Päevaleht on endiselt koju tellitud, siis selle suutsin ikka päeva lõpuks laste kõrvalt läbi LEHITSEDA, huvitavana tunduvad artiklikd ka läbi lugeda. Kolmapäeval teatas aga vanem tütar, et kohe on ajalooreferaadi jaoks A. Hitleri kohta materjali vaja. Loomulikult googeldasin, nii mina kui mu tütar. Kui  5. kl laps maandus kohe wikipedias, siis mina üritasin ka muid veebilehti sirvida. Süveneda eriti ei jõudnud, aga huvitav tundus biography lehekülg, konkreetne ja kokkuvõtlik üks saksakeelne lehekülg.

Selline oli minu möödunud nädal infovajaduse seisukohast.

http://digikirjaoskus.wordpress.com/2014/03/14/iseseisev-too-minu-infovajadus/

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s